Aquatic Centre

Siurblių valdymo revoliucija su pažangia dažnio keitiklio technologija

“City of Gosnells Aquatic Centre” Vakarų Australijoje pavyzdžiu parodo didžiulį dažnio keitiklių vandens siurbliui integravimo į pramonines sistemas poveikį. Įdiegus Invertek Optidrive E3 dažnio keitiklius, įrenginys nustatė efektyvumo ir energijos taupymo vandens valdyme etaloną. 

Pasiekti pagrindiniai privalumai:

 
 • Reikšmingas Energijos Taupymas: Dažnio keitiklių vandens siurbliams įgyvendinimas lėmė dramatišką energijos suvartojimo sumažėjimą. Tiksliai pritaikius siurblių greičius pagal poreikį, Aquatic Centre pasiekė beveik 60% metinio energijos taupymo, kuris vertinamas kaip reikšmingas išlaidų mažinimas, apytiksliai 43,000 dolerių.
 • Operacinis Efektyvumas: Dažnio keitikliai optimizuoja siurblių veikimą, užtikrindami, kad siurbliai veiktų idealiais greičiais. Tai ne tik mažina energijos suvartojimą, bet ir prailgina įrangos tarnavimo laiką, taip sumažindami priežiūros išlaidas ir neveikimo laiką.
 • Pagerinta Kontrolė ir Lankstumas: Galimybė realiuoju laiku koreguoti siurblių greičius suteikia nepalyginamą vandens srauto ir slėgio kontrolę, leidžiant Aquatic Centre patenkinti įvairius poreikius neprarandant efektyvumo ar veikimo kokybės.

Operacijų ateities užtikrinimas su išmania integracija

Dažnio keitiklių integracija į IT tinklus atveria naujas galimybes siurblių valdyme. Ši pažanga leidžia nuotoliniu būdu stebėti ir kontroliuoti, suteikdama lankstumo ir efektyvumo lygį, kuris anksčiau buvo nepasiekiamas. Dabar įmonės gali koreguoti siurblių operacijas pagal realaus laiko duomenis, optimizuodamos veikimą ir mažindamos išlaidas.
 

Dažnio keitikliai paverčia standartinę gamyklos galią (230 V arba 400 V, 50 Hz) į reguliuojamą įtampą ir dažnį, kuri maitina kintamosios srovės variklį ir reguliuoja jo greitį. Palyginti su įprastomis sistemomis, kuriose naudojami srauto reguliavimo vožtuvai, dažnio keitikliai sumažina energijos sąnaudas ir eksploatavimo išlaidas, suderindami siurblio ar ventiliatoriaus greitį pagal faktinį poreikį. Tai taip pat prailgina siurblių ir kitos įrangos eksploatavimo laiką, nes apsaugo nuo nereikalingo susidėvėjimo ir sumažina mechaninių komponentų, tokių kaip vožtuvai ir veleno sandarikliai, įtempimą.

Didėjant supratimui apie energijos taupymą, dažnio keitikliai plačiai naudojami vandens pramonėje, siekiant išvengti energijos švaistymo ir pagerinti eksploatacines savybes. Šešiose vandentiekio sistemose, kuriose naudojami dažnio keitikliai, atliktas tyrimas parodė, kad naujoji technologija:

  • sutaupė energijos 50% (+/-15%),
  • vandens 20% (+/-5%),
  • šilumą – iki 10%,
  • atsipirkimo laikotarpis nuo 5-7 mėnesių.

Be energijos taupymo dažnio keitikliai prailgina vandens siurblių tarnavimo laiką, sumažindami jų greitį. Veikdami mažesniu greičiu, jie pašalina staigius paleidimus ir sustojimus, kurie gali sugadinti mechaninius komponentus ir lemti brangią priežiūrą. Jie netgi gali pašalinti hidraulinius smūgius, ribodami siurblio galimą sukelti slėgį.

Kitas privalumas yra tai, kad dažnio keitiklis gali palaikyti tokį slėgį, koks reikalingas vandens sistemos poreikiams tenkinti, taip užkertant kelią pertekliniam slėgiui. Tai padeda užtikrinti geriausią sistemos aptarnavimą ir mažiau problemų, tokių kaip vandens nutekėjimas ir ankstyvas jungiklio gedimas arba saugiklio perdegimas. Dažnio keitiklis taip pat padeda apsaugoti aplinką, nes sumažina vandens taršos poveikį aplinkai.

Išvada: strateginė dažnio keitiklių vertė vandens siurbliams

City of Gosnells Aquatic Centre panaudojimo studija pabrėžia kritinį dažnio keitiklių vaidmenį pasiekiant energijos efektyvumą ir būtiną panaudojimą siurblių sistemose. Kai įmonės toliau ieško tvarių ir ekonomiškai efektyvių sprendimų, dažnio keitiklių technologijos įgyvendinimas siurblinėms išryškėja kaip pagrindinė strategija operacijų ateities užtikrinimui ir ekonominių bei aplinkosaugos privalumų siekimui.
 

Šie pranašumai pabrėžia strateginę dažnio keitiklio technologijos integravimo į siurblių sistemas vertę, siekiant energijos vartojimo efektyvumo, eksploatacinio tobulumo ir užtikrinti būsimos veiklos pasirengimą išmaniąja integracija su IT tinklais.

Susieja produktai

Vienfazis Optidrive E3
Dažnio keitiklis vienfazių elektros variklių valdymui

0.37-22 kW, 110-480V
Vienfazis įėjimas ir išėjimas
Optidrive E3
Vektorinis keitiklis standartiniams panaudojimams

0.37-22 kW, 110-480V
Vienfazis ir trifazis įėjimas
Optidrive Eco
Vandens siurbliui ir ventiliatorių valdymui

0.75 - 250kW, 200-600V
Vienfazis ir trifazis įėjimas