Problema

„Kempinski Hotel Mall of the Emirates” viešbučio vadovybei nerimą kėlė didelės sąskaitos už elektros energiją. Buvo atliktas elektros energijos vartojimo auditas, kurio metu nustatyta, kad pagrindinė priežastis – ŠVOK sistema.

 

Sprendimas

Įdiegus Optidrive Eco dažnio keitklius buvo sutaupyta iki 25 proc. elektros energijos. “Energijos sutaupoma tiek daug, kad viešbučiui per 14 mėnesių nuo įrengimo turėtų atsipirkti dažnio keitikliai, įskaitant visas įrengimo išlaidas” įmonės direktorius.

KEMPINKSI HOTEL

Situacija - KEMPINKSI HOTEL MALL EMIRATES, Dubajus

Viešbutis „Kempinski Hotel – Mall of the Emirates”, priklausantis visame pasaulyje žinomam „Kempinski” tinklui, pirmą kartą atidarytas 2006 metais. Centrinė oro kondicionavimo sistema buvo pastatyta be dažnio keitiklių, nesvarstant apie galimą energijos taupymą. Klimatas viešbutyje buvo valdomas per pastato valdymo sistemą, o visi oro valdymo įrenginiai veikė tik fiksuotu greičiu. Bet koks oro srauto reguliavimas buvo vykdomas tik reguliuojamomis sklendėmis.

 

Vasarą, kai Dubajuje oro temperatūra viršija 40 °C, oro kondicionavimo sistema tampa svarbesnė nei oazė dykumoje! Sistemos eksploatavimo išlaidos sudarydavo didelę dalį visų viešbučio eksploatavimo išlaidų, todėl vadovybei buvo gyvybiškai svarbu rasti būdą, kaip pagerinti sistemos valdymą ir efektyvumą, kad būtų sumažintos elektros išlaidos. Bendrovės inžinierių komanda paskelbė konkursą ir po kelių susitikimų bei susitikimo su „GI Tech”, „Invertek” prekybos partneriu JAE, buvo patvirtinta, kad pirmenybė teikiama „Invertek” „Optidrive Eco HVAC” dažnio keitikliams.

 

„Eco” asortimentas buvo specialiai sukurtas tiksliam variklių valdymui ventiliatoriams ir siurbliams, naudojant IE2, IE3 ir IE4 variklius, ir gali valdyti visų tipų variklius, įskaitant kintamosios srovės indukcinius (IM), kintamosios srovės nuolatinių magnetų (PM), bešepetėlinius nuolatinės srovės (BLDC) ir sinchroninius reduktyvumo (SynRM) variklius. Aštuoniasdešimt trys pavaros, kurių galia svyruoja nuo 2,2 kW iki 22 kW, buvo sumontuotos 43 AHU skydeliuose įvairiose sistemos dalyse – tai buvo įrengimas, kuris, kaip aiškina „GI Tech” direktorius Ali Akhavenas, sukėlė nemažai sunkumų:

 

„Atlikdami pirminę apžiūrą vietoje pastebėjome keletą dalykų, kurie privertė mus labai gerai pagalvoti prieš pateikiant galutines rekomendacijas. Daugumoje vietų nebuvo erdvės naujoms plokštėms įrengti, o esamose plokštėse buvo labai mažai vietos, kad galėtume įrengti naujus įrenginius.”

 

Viešbutyje „Kempinski Hotel Mall of the Emirates” oro kondicionavimo sistemoje įdiegus „Invertek Drives” dažnio keitiklius „Optidrive Eco” buvo sutaupyta iki 25 proc. energijos. Optidrive Eco HVAC” asortimentas yra specialiai sukurtas naudoti ŠVOK pastatų aptarnavimo sistemose ir leidžia taupyti energiją keičiant ventiliatoriaus greitį, kad būtų galima reguliuoti oro kondicionavimo sistemų našumą, atsižvelgiant į besikeičiančius poreikius eksploatacijos metu.

 

Unikali „Eco Vector” variklio valdymo strategija nuolat reguliuojama realiuoju laiku, kad būtų užtikrintos efektyviausios apkrovai darbo sąlygos, paprastai sumažinant energijos suvartojimą dviem-trimis procentais, palyginti su standartinėmis kintamosios srovės pavaromis. Tai užtikrina panašų ilgalaikį išlaidų taupymą pasirenkant didesnį efektyvumą, nereikalaujant keisti anksčiau sumontuotos įrangos. Energijos vartojimo auditas, kurį užsakė viešbučio vyresnioji vadovybė, gavusi kelias dideles sąskaitas už elektros energiją, buvo kaip finalinis prieskonis šiam vertinimui: nustatyta, kad ŠVOK sistema yra būtent tai, ko reikia tiek viešbučiui, tiek piniginei.

 

„Kadangi tai yra prabangus lankytojų lankomas objektas, taip pat buvo labai svarbu, kad darbai būtų atlikti ne darbo valandomis, taip netrukdant svečiams.”

Dėl vietos apribojimų „GI Tech” pasiūlė specialias „Eco HVACIP55 dažnio keitiklius su įmontuotais RFI filtrais. Be pažangaus energiją taupančio veikimo, „Eco” asortimentas pasižymi dideliais pranašumais, palyginti su kitais rinkoje esančiais gaminiais, dėl tokių funkcijų, kaip įmontuotas miego režimas su automatiniu didinimu, rezonanso vengimas, diržo nutraukimo aptikimas ir keletas elementų, skirtų girdimam triukšmo lygiui sumažinti.

 

Dažnio keitikliai buvo sumontuoti prie sienos ir pritvirtintos viena šalia kitos, o montavimas vienas šalia kito leido atlikti montavimo darbus užimant kuo mažiau vietos. Siekiant užtikrinti aukštą elektromagnetinio suderinamumo standartą, iš esamo skydo buvo naudojami ekranuoti kabeliai, kurie buvo prijungti prie pavaros įvesties ir išvesties gnybtų ir atgal į skydą. Visi kabeliai buvo uždengti atskirais kabelių kanalais, kad būtų užtikrintas tinkamas atskyrimas ir įžeminimas. Dažnio keitiklio įėjime įrengtas dvipusis perjungimo jungiklis, kad būtų galima atjungti pavaros maitinimą apeinant ir atliekant techninę priežiūrą. Tai leidžia sistemai veikti su fiksuotu greičiu, kaip buvo numatyta iš pradžių, arba su veikiančiu VFD, todėl tai yra idealus metodas, leidžiantis lengvai palyginti galimą energijos taupymą.

 

Ali daro išvadą: „Energijos sutaupoma tiek daug, kad viešbučiui per 14 mėnesių nuo įrengimo turėtų atsipirkti dažnio keitikliai, įskaitant visas įrengimo išlaidas. Visą projektą pavyko įgyvendinti labai sklandžiai, atsižvelgiant į iššūkius, su kuriais susidūrėme, dėl puikios viešbučio vadovybės paramos. Mūsų klientas labai džiaugiasi, kad svečiai galės mėgautis komfortiška aplinkos temperatūra, o sąskaitos už elektrą nesiekia kosminių sumų.”

 

Pripažinkime, tokiu greičiu ir efektyvumu veikiančios naujovės verslams tampa tikru svajonių išsipildymu! Optidrive Eco dažnio keitikliai gali būti naudojamos įvairiose ŠVOK pastatų paslaugų srityse, įskaitant laiptinių hermetizavimą, dūmų ištraukimą ir priešgaisrinį valdymą, o prireikus galima lengvai pasirinkti rankinio valdymo funkciją, leidžiančią valdyti rankiniu būdu sugedus valdymo sistemai.

 

Simeksa yra pasiruošusi ir jums padėti optimizuoti jūsų ŠVOK sistemų veikimą Lietuvoje! Susisiekite su mumis ir leiskite įgyvendinti unikalius jūsų poreikius!

daznio keitklis liftams p2
Optidrive P2
Aukščiausios galimybės

0.37-22 kW, 110-480V
Vienfazis įėjimas ir išėjimas
Optidrive E3
Vektorinis keitiklis standartiniams panaudojimams

0.37-22 kW, 110-480V
Vienfazis ir trifazis įėjimas
Optidrive Eco
Vandens siurbliui ir ventiliatorių valdymui

0.75 - 250kW, 200-600V
Vienfazis ir trifazis įėjimas