Trifaziai elektros varikliai - viskas ką reikia žinoti ir kaip išsirinkti

Trifaziai elektros varikliai – pirminė pramonės judėjimo jėga, aprūpinanti įvairiausius gamybos procesus. Jų parinkimas yra esminis efektyvumo užtikrinimui. Elektros variklių pasaulyje dominuoja būtent trifaziai modeliai, pasižymintys stabilumu ir ilgaamžiškumu. Jie atitinka aukščiausius pramonės standartus ir lūkesčius.

 

Renkantis trifazį elektros variklį, turi būti atsižvelgiama į dažnį, galios spektrą, efektyvumo klasę bei eksploatacines savybes. Tikslus parinkimas garantuoja optimizuotą energijos sąnaudų balansą. Reikia greitos konsultacijos renkantis elektros variklį? Susiekite su mumis dabar

Trifaziai elektros varikliai: panaudojimas pramonėje

Trifaziai elektros varikliai yra neatsiejama daugelio pramonės sektorių dalis, pradedant nuo masinės gamybos konvejerių ir baigiant sudėtingomis cheminių medžiagų perdirbimo sistemomis. Jų efektyvumas ir galimybė palaikyti aukštas apkrovas padaro juos idealiais sprendimais sunkiajai pramonėje, kur reikalingas ilgalaikis ir stabilus energijos tiekimas. Be to, trifaziai varikliai yra adaptyvūs ir gali būti modifikuoti specialiems pritaikymams, pvz., sprogioje aplinkoje ar aukštesnėse darbinėse temperatūrose, kas dar labiau plėšia jų panaudojimo spektrą įvairiose pramonės aplikacijose.

 

Tinkamumo įvertinimas įvairiose pramonės šakose

Trifaziai elektros varikliai yra pritaikomi įvairiuose pramonės sektoriuose dėl jų universalaus dizaino. Trifaziai varikliai užtikrina aukštą efektyvumą ir mažesnius energijos sąnaudus, sumažinant eksploatacines išlaidas. Svarbu žinoti, kad kiekvieno sektoriaus unikalūs reikalavimai diktuoja variklio pasirinkimą, atsižvelgiant į jų galios, dažnio ir konstrukcijos parametrus. Trifaziniai varikliai – tai sprendimas, leidžiantis optimizuoti gamybos procesus, maksimaliai išnaudojant variklio teikiamus privalumus, praktiškumą ir ilgaamžiškumą.

 

Efektyvumo ir ekonomiškumo palyginimas

Trifaziai varikliai įvertinami pagal IE efektyvumo klases, pradedant nuo IE1 iki IE5. Kuo aukštesnė klasė, tuo mažesnė energijos sąnauda. Kaip taisyklė, aukštesnės efektyvumo klasės varikliai yra brangesni pirkimo metu, tačiau jų eksploatacija yra ekonomiškesnė. Ilgainiui, ekonomija energijos suvartojime kompensuoja pradinį pirkimo skirtumą. Per visą eksploatacijos laikotarpį, variklių efektyvumo klasė turėtų būti rinktasi atsižvelgiant į naudojimo intensyvumą. Yra atvejų, kai ilgalaikis energijos taupymas viršija pradinę investiciją.

 

Taisyklingai parinkti trifaziai varikliai optimaliam efektyvumui pasiekti tampa ne tik technine, bet ir finansine investicija. Skaičiuojant bendrą naudą, atsižvelgiama ne tik į energijos sąnaudas, bet ir į gedimų prevenciją. Efektyvumo bei ekonomiškumo derinys – būtinas aspektas tinkamai variklio parinkimui. Svarbiausia yra tinkamas balansas tarp pirminės įsigijimo kainos ir būsimų ekonomiškumo privalumų.

Techninės charakteristikos ir standartai

Trifazių elektros variklių techninės charakteristikos yra itin svarbios pasirinkimo procese, nes jos tiesiogiai įtakoja variklio veikimo efektyvumą ir galimą pritaikomumą konkrečiose pramonės srityse. Šie varikliai gaminami pagal tarptautinius standartus, tokie kaip IEC, GOST, NEMA, kurie nustato bendrąsias variklio charakteristikas ir montavimo matmenis, užtikrinantys jų keičiamumą ir suderinamumą įvairiose įrangos sistemose. Maitinimo įtampa, galinti svyruoti nuo 220 V iki 690 V žemos įtampos varikliams ir nuo 2,3 kV iki 10 kV vidutinės įtampos varikliams, dažnis, nustatomas esant 50/60 Hz, bei galios spektras, apimantis diapazoną nuo 0,09 kW iki 500 kW, yra būtinosios specifikacijos, susijusios su energijos panaudojimo efektyvumu ir galia. Atsižvelgiant į eksploatacijos sąlygas, variklių korpusai gaminami iš aliuminio arba ketaus ir pritaikomi prie skirtingų aplinkos poveikių, įskaitant ir sprogimo pavojų, pagal ATEX klasifikaciją.

Galia ir efektyvumo klasės reikšmė

Trifazių variklių galia priklauso nuo jų panaudojimo pramonėje: nuo smulkių užduočių iki sunkiųjų mechanizmų. Galios spektras yra itin platėjantis – nuo 0,09 kW iki 500 kW.

 • IE1 – standartinės efektyvumo klasės varikliai, naudojami paprastose ir mažiau reikalaujančiose sistemose.
 • IE2 – aukštesnės efektyvumo klasės varikliai, dažniausiai renkami dėl energijos taupymo.
 • IE3 – itin efektyvūs varikliai, mažinantys energijos sąnaudas ir CO2 emisijas.
 • IE4 – aukščiausios efektyvumo klasės varikliai, skirti labiausiai energiją taupantiems pramonės procesams.
 • IE5 – SynRM varikliai gali sumažinti energijos nuostolius 40 %.

Geriausios efektyvumo klasės varikliai ilgainiui gali sumažinti eksploatacines išlaidas ir poveikį aplinkai.

Atsižvelgiant į galios ir efektyvumo klasę, kiekvienas trifazis variklis gali būti pritaikytas tam tikros sudėtingumo ir apkrovimo užduotims.

IEC, GOST, NEMA standartų svarba

Trifazių elektros variklių standartizacija yra gyvybiškai svarbi visame pasaulyje. Įvairių šalių gamintojai orientuojasi į tarptautinius standartus, siekdami užtikrinti suderinamumą, saugumą ir kokybę. IEC, GOST ir NEMA standartai aptarnauja šiuos tikslus, suformuodami bendrą supratimą ir lūkesčius pramonėje.

IEC (International Electrotechnical Commission) nustato tarptautines elektrotechnikos standartų direktyvas, kurios reguliuoja technines variklių charakteristikas, pavyzdžiui, montavimo matmenis, darbinį dažnį ir galios spektrą. GOST (gosudarstvennye standarty) yra Rusijos standartinizacijos sistema, fokusuojasi į buvusioje Sovietų Sąjungoje plačiai naudojamų standartų reikalavimus. Tuo tarpu, NEMA (National Electrical Manufacturers Association) atspindžiu JAV rinkos ypatybių, pateikia specifikas dėl elektros variklių naudojamų Šiaurės Amerikoje. Atitikimas minėtiems standartams yra ne tik rinkos reikalavimas, bet ir garantas, kad varikliai bus patikimi ir efektyvūs skirtingose pramonės šakose. Standartų laikymasis leidžia parinkti tinkamus variklius įvairiems įrenginiams, sklandžiai integruoti juos į bestovarinius gamybos procesus ir užtikrina greitą techninę palaikomą.

 

Kvalifikacijos ir atitikimo standartams patikrinimas turi būti esminis variklių selekcijos etapas. Varikliai, atitinkantys IEC, NEMA ir GOST standartus, pasižymi aukšta kokybe, tiksliomis geometrinėmis ir elektromechaninėmis charakteristikomis, kurios lemia ilgalaikį ir nepriekaištingą veikimą. Štai kodėl visame pasaulyje atsirinktų gamintojų gaminiai yra vertinami už galimybę efektyviai dirbti skirtingose eksploatacijos sąlygose, o partnerystė su patikimais tiekėjais užtikrina aukšto lygio eksploatavimo patikimumą ir saugumą.

Variklių parinkimo kriterijai

Renkantis variklį, būtina atsižvelgti į jo galios spektrą ir atitikimą efektyvumo klasei. Tai leidžia įvertinti variklio tinkamumą numatytoms eksploatacijos sąlygoms ir numatomam našumui. Priklausomai nuo variklio galios ir efektyvumo, keičiasi jo energijos suvartojimas ir veikimo efektyvumas, kas tiesiogiai paveikia eksploatacijos sąnaudas.

Svarbus aspektas yra variklio maitinimo įtampa ir dažnis, ypač atsižvelgiant į tai, ar bus naudojama žemos ar vidutinės įtampos elektros tinklas. Taip pat reikėtų apsvarstyti variklio korpuso medžiagą, nes tai areštuos variklio atsparumą mechaniniams poveikiams ir aplinkos veiksniams, pavyzdžiui, cheminiam korozijai ar aukštai temperatūrai.

Ne mažiau svarbu yra atkreipti dėmesį į variklio komplektaciją. Galimos įvairios konfigūracijos, pritaikytos specifiniams pramonės poreikiams, pavyzdžiui, sprogioje aplinkoje arba kėlimo mechanizmams naudojamų variklių atveju.

Eksploatacijos sąlygų analizė

Trifazių elektros variklių pasirinkimas yra atsakinga užduotis, kurios metu reikia atidžiai įvertinti aplinkos veiksnius.

 • Aplinkos temperatūra ir drėgmės lygis;
 • Mechaninių vibracijų ir smūgių intensyvumas;
 • Aplinkos švarumas ir chemiškai agresyvios medžiagos;
 • Sprogimo pavojus ar specialūs ATEX reikalavimai;
 • Variklio darbo cikliškumas ir priverstinio aušinimo poreikis;
 • Elektros tinklo stabilumas ir maitinimo įtampos svyravimai.

Glaustas šių kriterijų apibendrinimas leidžia parinkti optimaliausią variklio tipą ir klasių atitikimą. Tikslus variklio techninių parametrų nustatymas užtikrina ilgalaikį ir nepriekaištingą jo veikimą sudėtingose pramoninėse sąlygose.

 

Aplinkos poveikis ir ATEX klasifikacija

Aplinkos sąlygos ypač svarbios renkantis elektros variklį, kuris turės būti eksploatuojamas potencialiai sprogioje aplinkoje. Tai lemia ATEX reglamento reikalavimai, taikomi sprogių atmosferų zonose naudojamiems varikliams. ATEX klasifikacija yra esminė variklių, skirtų naudoti sprogių mišinių aplinkoje, charakteristika. Ji atspindi variklių konstrukcijos atsparumą uždegimui ir gebėjimą saugiai veikti eksploatacinėse sąlygose, kuriose gali susidaryti degiųjų medžiagų koncentracija. Rūpestingai parinkus ATEX klasifikuotą variklį užtikrinamas ne tik įrangos, bet ir aplink dirbančių žmonių saugumas. Yra nustatyti griežti atsparumo uždegimui standartai, ir bet koks nuokrypis nuo jų gali būti lemiamas.

 

Sprogimų saugos klasifikacijos reikalavimus atitinkantys varikliai yra ženklinti specialiais simboliais, kurie informuoja apie galimybę naudoti juos tam tikrose zonose ir prie konkrečių medžiagų. Tai leidžia vartotojams lengviau atpažinti ir pasirinkti tą komponentą, kuris tiks konkrečiam pramonės sektoriui. Užtikrinus atitikimą ATEX standartams, galima sumažinti sprogimo riziką ir padidinti visos gamybos proceso patikimumą, kartu garantuojant darbuotojų saugumą ir įrangos ilgaamžiškumą.

Tiekiamų variklių tipai:

Mūsų asortimente išskiriami variklių tipai, kurie yra pritaikyti specifiniams pramonės poreikiams. Varžydamiesi technologinės pažangos galyje, pateikiame asinchroninius trifazius elektros variklius, kurie yra vertinami dėl savo universalumo ir palyginti paprastos konstrukcijos. Nuo specializuotų variklių su stabdžiais, naudojamais procesuose, kuriems reikalingas greitas stabdymas, iki aukšto efektyvumo variklių, tokie kaip nolatinių magnetų arba sinchroninių magnetinės varžos varikliai, kurie pasižymi didesniu efektyvumu ir mažesniais energijos sąnaudomis.

Žemo centro varikliai yra optimalus pasirinkimas įrenginiams su ribotu montavimo aukščiu, tuo tarpu servo varikliai teikia nepriekaištingą pozicionavimo tikslumą. Neišvengiamai, tiekiame variklius, atitinkančius ATEX reikalavimus, skirtus eksploatacijai sprogioje aplinkoje, taip pat variklius kėlimo mechanizmams ir netgi specialaus išpildymo variklius, atitinkančius individualius klientų lūkesčius.

Asinchroniniai trifaziai elektros varikliai – plačiausiai pramonėje naudojami varikliai, atitinkantys pasaulinius gamybos standartus (IEC, NEMA, GOST).

Asinchroniniai trifaziai elektros varikliai yra pagrindiniai pramonės varikliai, nes jie pasižymi dideliu patikimumu ir ilgaamžiškumu. Jų konstrukcija leidžia lengvai pritaikyti variklį prie įvairių pramonės sektorių poreikių, o didelis našumo ir efektyvumo spektras užtikrina jų platų taikymą. Ar šių variklių efektyvumo rodikliai atitinka IE1, IE2, IE3, IE4 ir IE5 standartus lemia jų energijos suvartojimo efektyvumą. Aukštas variklių efektyvumo lygis ne tik sumažina eksploatacijos kaštus bet ir atitinka griežtėjančius tarptautinių rinkų reikalavimus aplinkos apsaugos srityje. Asinchroniniai varikliai gali būti gamyboje pritaikyti prie įvairių darbo režimų, pradedant nuolatiniu darbu ir baigiant ciklišku įjungimu/išjungimu, atsižvelgiant į konkrečios gamybos proceso specifikacijas.

Tai, kad šie varikliai yra suderinami su IEC, NEMA bei GOST standartais, reiškia, kad jie gali būti naudojami ir dideliais kiekiais eksportuojami be kliūčių tarptautinėse rinkose. Standartizacija taip pat užtikrina, kad variklių priežiūra ir atsarginių dalių tiekimas būtų lengvesni ir patikimi, nes gauti reikiamas dalis yra lengviau ir efektyvumo sąnaudų prasme. Renkantis variklį, būtina atsižvelgti į korpuso medžiagą – aliuminio arba ketaus. Tai daro įtaką variklio svoriui, atsparumui korozijai ir šilumos išsklaidymo efektyvumui. Jeigu variklis bus eksploatuojamas sprogioje ar itin agresyvioje aplinkoje, rekomenduojama rinktis variklius su ATEX sertifikacija, kas užtikrina didesnį saugumo lygį. Visos šios savybės lemia tai, kad asinchroniniai trifaziai elektros varikliai yra itin lanksti ir patikima jėgos šaltinio parinktis daugeliui pramonės šakų.

Aukšto efektyvumo varikliai – Nolatinių magnetų varikliai (Permanent magnet motors); Sinchroniniai magnetinės varžos varikliai (Synchronous reluctance motors).

Nolatinių magnetų ir sinchroniniai magnetinės varžos varikliai išsiskiria ypač aukštu efektyvumu ir optimalia energijos sąnaudų balansu.

 1. Didelis efektyvumas: Varikliai pasižymi IAukštesniu efektyvumo koeficientu lyginant su standartiniais asinchroniniais varikliais.
 2. Mažesnės eksploatacinės išlaidos: Dėl aukšto efektyvumo sumažėja elektros energijos suvartojimas ir išlaidos.
 3. Ilgesnis tarnavimo laikas: Aukštos kokybės medžiagos ir pažangi konstrukcija užtikrina patikimą variklių darbą ilgą laiką.
 4. Didesnė aplinkos apsauga: Sumažėjęs energijos suvartojimas mažina CO2 emisijas ir padeda saugoti aplinką.
 5. Flexibility in application: These motors are compatible with various control systems, making them suitable for a wide range of industrial applications. Pasirinkus šiuos variklius, galima pasiekti maksimalų našumą mažiausiomis eksploatacijos sąnaudomis.

Varikliai su stabdžiais – naudojami įrengimuose, kuriuose reikalingas greitas stabdymas dėl trumpo procesų cikliškumo ar dėl saugumo reikalavimų;

Trifaziai elektros varikliai su integruotais stabdžiais yra būtini įrenginiuose su griežtais saugumo standartais. Jie užtikrina momentinį stabdymą, kas ypač svarbu avarinėse situacijose, kai reikia nedelsiant sustabdyti įrenginio veikimą. Stabdžių funkcija – neatsiejama variklių saugaus valdymo dalis. Sistemos efektyvumą užtikrina greitas reagavimas į valdymo signalus.

Varikliai su stabdžiais pasižymi išskirtinėmis kinetinių parametrų reguliavimo galimybėmis. Jie užtikrina aukštą dinaminę charakteristiką ir įgalina konkrečių pajėgumų pasiekimą minimaliu laiku. Tai ypač svarbu procesuose, kurie reikalauja greito impulso atsako ir tikslaus stabdymo momento nustatymo, pavyzdžiui, automatizuotose montavimo linijose, spaudimo presuose ar pakavimo įrengimuose.

Integruoti stabdžiai trifaziuose varikliuose yra nepakeičiami ten, kur reikalingas stabdymo tikslumas ir pasikartojamumas. Procesų efektyvumui ir gamybos saugumui užtikrinti šie varikliai sukonstruoti taip, kad stabdymas būtų greitas ir patikimas. Tiksli stabdžių konfigūracija leidžia parinkti optimalų stabdymo jėgos lygį atsižvelgiant į konkretaus proceso ar įrangos poreikius, pavyzdžiui, esant dideliam krūviui ar intensyvaus darbo metu.

Žemo centro varikliai – siauresnės korpuso konstrukcijos varikliai, kurie dėl sumažinto veleno aukščio nuo pagrindo dažniausiai yra naudojami pjovimo, gręžimo, frezavimo staklėse;

Žemo centro varikliai yra itin vertinami dėl savo mažesnio aukščio ir kompaktiško dizaino. Jie leidžia išnaudoti erdvę efektyviau, ypač aukščio atžvilgiu. Tuo pačiu, dėl korpuse integruotos žemo centro veleno konfigūracijos, šie varikliai pasižymi geromis dinaminėmis savybėmis ir mažesniu svoriu.

Sumažintas veleno aukštis nuo pagrindo užtikrina variklių universalumą. Tai suteikia galimybę lengviau derinti įvairiose pramonės sferose naudojamas įrenginius ir stakles. Specializuotos užduotys, atliekamos pjovimo, gręžimo, frezavimo įrenginiuose, keliami reikalavimai aukščio ir stabilaus įrenginio montavimo atžvilgiu, neabejotinai išryškina žemo centro variklių pritaikomumą. Toks variklių tipas užtikrina lanksčią montavimo galimybę sunkiai prieinamose vietose, tuo pačiu mažindami vibraciją ir triukšmą, kas yra būtina kokybiškam apdirbimo tikslumui.

Dėl specifinio uminimo principo, žemo centro variklius galima efektyviai naudoti įvairiose automatikos, medienos ir metalo apdirbimo pramonėse. Sudėtingesnė technologija, palyginti su standartiniais varikliais, suteikia galimybę pasiekti aukštą našumą darant palyginus mažas investicijas į gedimų prevenciją ir šių variklių eksploataciją. Netaikant jokių kompromisų dėl efektyvumo, jie idealiai tinka aukščiausių reikalavimų keliamuose gamybos procesuose.

Servo varikliai – plačiai naudojami aukšto pozicionavimo tikslumo sistemose; Varikliai darbui sprogioje aplinkoje (ATEX klasifikacija);

Varikliai, pritaikyti darbui sprogioje aplinkoje (pagal ATEX klasifikaciją), atitinka griežtus saugumo standartus. Atidus parinkimas atsižvelgiant į darbo sąlygas garantuoja ilgalaikį ir patikimą variklio veikimą sprogioje aplinkoje.

 • Dinamiškas posūkio kampo reguliavimas leidžia preciziškai valdyti judėjimą.
 • Aukštas efektyvumo lygis sumažina energijos suvartojimą.
 • Išplėtoti ryšio protokolai suteikia galimybę sinchronizuoti darbą su kitais įrenginiais.
 • Maži inercijos momentai leidžia greitai reaguoti į valdymo signalus.
 • Integruoti ašių kontrolės komponentai kur kas supaprastina sistemų konfigūraciją.

daznio keitklis liftams p2
Optidrive P2
Aukščiausios galimybės

0.37-22 kW, 110-480V
Vienfazis įėjimas ir išėjimas
Optidrive E3
Vektorinis keitiklis standartiniams panaudojimams

0.37-22 kW, 110-480V
Vienfazis ir trifazis įėjimas
Optidrive Eco
Vandens siurbliui ir ventiliatorių valdymui

0.75 - 250kW, 200-600V
Vienfazis ir trifazis įėjimas

Tiekiame elektros vairklius nuo 0,09 kW iki 500 kW galingumo.

Bendradarbiaudami su pasauliniais variklių gamintojais, mes teikiame elektros variklius pramonės spektro poreikiams. Įvairiadarniai, nuo preciziškai kontroliuojamų mažos galios įtaisų iki reikalavimus atitinkančių didelės galios variklių, yra mūsų asortimente. Visi varikliai atitinka tarptautinius IEC, GOST ir NEMA standartus bei užtikrina patikimumą, ilgaamžiškumą ir ekonomiškumą.

 

Galimos skirtingos variklių galingumo spektro konfigūracijos. Kliento poreikius atitinkantys sprendimai – mūsų prioritetinė užduotis. Pasitelkdami išsamias technines žinias ir begalines konfigūracijas, galime pateikti sprendimą bet kokiam pramonės uždaviniui, garantuojant optimalų efektyvumą ir žemus eksploatacijos kaštus. Jūsų veiksmingumo didinimui – varikliai iki 500 kW galingumo. Neabejotinas patikimumas ir aukšta energijos taupymo efektyvumo klasė (IE1-IE4) garantuoja aukštą pridedamąją vertę ir konkurencinį pranašumą Jūsų įmonės veikloje.

 

Turite klausimų ar reikia pagalbos parenkant tinkamą elektros variklį? Susisiekite su mumis ir atsakysime į jūsų visus klausimus vos per 15 min.

Konsultacija

Profesionali konsultacija išsirenkant prekę iš didelio pasirinkimo rinkoje.

Patikimumas

SIMEKSA yra aukščiausios kokybės automatikos komponentų tiekėjai ir profesionalai.

Kokybė

Siūlome tik patikrintą ir patikimą produkciją. Bendradarbiaujame su eile žinomų gamintojų iš viso pasaulio.

Gera kaina

Klientams visada stengiamės pasiūlyti aukščiausios kokybės įrangą už palankią kainą. Mums svarbu suprasti jūsų poreikį ir gauti grįžtamąjį ryšį.